Podsumowanie Programu Europa i Ja

Po raz kolejny w naszej szkole realizowany był ogólnopolski program Europa i Ja. W tym roku 2022/2023 udział wzięły klasy Ia, IIId oraz dzieci uczęszczające na kółko informatyczne z klas II i III, ogółem w programie wzięło udział 51 dzieci i 4 nauczycieli. Zgodnie z regulaminem organizatora zrealizowano 8 zadań zgodnie z wytycznymi.

Program miał na celu przybliżenie krajów europejskich, to nauczyciel jako osoba realizująca projekt wybierała kraj, który przedstawiała w swojej klasie. Uczniowie aktywnie brali udział. Kraje których tematyka była realizowana w tym roku to: Hiszpania, Grecja i Włochy. Nauczyciel przekazywał najważniejsze informacje, kulturę, historię i zwyczaje. Poprzez udział w projekcie uczestnicy zdobywali nowe doświadczenia, rozwijali zainteresowania dotyczące Europy, promowali swoją szkołę oraz nawiązali współpracę z innymi szkołami. Każde przeprowadzone zajęcia były fotografowane, a zdjęcia wysyłane i publikowane na stronie organizatora.

Uczniowie byli bardzo zafascynowani projektem. Przynosili pamiątki przywiezione z greckich wysp oraz z Hiszpanii opowiadali o swoich wakacjach. Ponadto dzieci wykonały w ramach zajęć plakaty zachęcające do zwiedzania krajów europejskich.

Zajęcia prowadzone były przez Panią Joannę Zawadę-Kapicę – koordynatora projektu oraz Panie: Beatę Ryszkę, Małgorzatę Wielicką (pierwsze półrocze), Beatę Brzozowską.