ZAKOŃCZENIE OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO „ZDROWO I SPORTOWO” PRZEZ KLASĘ 1C

Akcja Zdrowo i Sportowo to ogólnopolski program edukacyjny skierowany dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej klas 1 -3. W programie wzięła udział klasa 1C licząca 24 uczniów. Celem akcji jest zwiększenie świadomości na temat roli i wagi aktywności fizycznej w prawidłowym rozwoju fizycznym oraz psychicznym, a także przeciwdziałaniu pandemii chorób cywilizacyjnych ( w tym nadwagi i otyłości, cukrzycy typu 2, wad postawy).
Po otrzymaniu materiałów edukacyjnych, które zostały przygotowane przez partnerów akcji i dotyczyły: sportu, zdrowia, higieny, diety, odpoczynku oraz dodatkowego spojrzenia na tematy od strony ekologii. Klasa na zajęciach wychowania fizycznego rozpoczęła program, który trwał do końca czerwca 2023r.
Zrealizowane zajęcia sprawiły uczniom wiele radości i dostarczyły dużo satysfakcji z samodzielnie wykonywanych ćwiczeń. W ramach projektu odbyły się również pogadanki na temat zdrowego odżywiania. Po zakończeniu całego programu każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający uczestnictwo w akcji.