Zakończenie programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” w klasach pierwszych

Celem programu jest uczenie dzieci zasad bezpieczeństwa w szkole, w domy, na drodze i w Internecie.

W ramach programu zostały omówione następujące scenariusze: bezpieczeństwo w szkole i na wycieczce, na przerwie, w klasie, relacje z rówieśnikami, przygotowanie do wycieczki, podczas wycieczki oraz bezpieczny wypoczynek.

W programie wzięło udział 4 klasy pierwsze (1A, 1B, 1C, 1D), łącznie 88 uczniów szkoły podstawowej. Nauczyciele klas pierwszych zrealizowali program poprzez przeprowadzenie zajęć związanych z bezpieczeństwem , wiedza uczniów została zweryfikowana podczas zajęć informatycznych. Uczniowie rozwiązali na stronie programu Ogólnopolski Test bezpieczeństwa. Test został przeprowadzone w obecności nauczycieli uczących daną klasę informatyki Na zakończenie programu szkoła uzyskała certyfikat oraz dyplomy dla uczniów. Realizacja zadań wynikająca z programu z pewnością pozytywnie wpłynie na poprawność bezpieczeństwa uczniów naszej szkoły.