Podsumowanie projektu dla klas 1-3 „Znam moje miasto Lędziny”

9 listopada w naszej szkole uroczyście zakończyliśmy projekt edukacyjny dla klas 1-3 „Znam moje miasto Lędziny”.
Projekt składał się z kilku modułów (zwiedzanie ważnych miejsc w mieście, zapalenie zniczy w miejscach pamięci, wykonanie ilustracji obrazujących Lędziny oraz grę szkolną – Czy znam moje miasto?).
Wtorkowy dzień to spotkanie z członkami zespołu regionalnego Lędzinianie. Na sali gimnastycznej spotkały się pokolenia Lędzinian: młodzi i Ci trochę starsi. Wspólnie śpiewaliśmy śląskie piosneczki, a szczególnie głośno wybrzmiała piosenka „Moje miasto Lędziny”, która to piosenka bardzo przypadła dzieciom do serca. Posłuchaliśmy bajek w śląskim wydaniu, obejrzeliśmy śląski strój i słuchaliśmy przepięknego brzmienia akordeonu pana Franciszka Moskwy.
Takie nietypowe lekcje zawsze zapadają w pamięć naszych uczniów i oto nam właśnie w nauczaniu chodzi. 
Autorki projektu: Katarzyna Adamczyk, Bożena Wyrwoł