Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca kojarzony jest przede wszystkim z pierwszym dniem kalendarzowej wiosny. Zbyt mało jeszcze osób ma świadomość, iż tego właśnie dnia na całym świecie obchodzony jest również Światowy Dzień Zespołu Downa zwany także dniem „skarpetki nie do pary”. Kombinacja liczb 21 i 3 – nie jest przypadkowa. Trisomia 21 to obecność dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów, dlatego 21 marca (21.03) został symbolicznie wyznaczony jako święto, szyld i hasło, które co roku zwraca uwagę na zespół Downa.

Nasza szkoła co roku włącza się do akcji mającej na celu szerzenie wiedzy dotyczącej problemów i trudności z jakimi muszą się codzienne zmagać osoby z Zespołem Downa. Uczniowie mają możliwość pogłębienia swojej wiedzy poprzez zapoznanie się z gazetką szkolną na holu, jak również prezentacją omawianą na zajęciach lekcyjnych/wychowawczych poświęconych tej tematyce.

„Każdy inny – wszyscy równi” – mały gest, ogromne znaczenia 21 marca zakładamy również skarpetki nie do pary, które są symbolem solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa.

Link do prezentacji. Prezentacja dla klas 1-4 została włożona do prezentacji dla klas 5-8
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami.