Wycieczka klasy 3a do KPP w Bieruniu

W dniu 22 marca 2024 r. uczniowie z klasy 3a pojechali wraz z opiekunami do KPP w Bieruniu. Wycieczka była zorganizowana w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kierunek – Przyszłość”. Podstawowym celem wycieczki było zapoznanie uczniów naszej szkoły z pracą policjantów i zakresem ich obowiązków oraz wymaganiami jakie należy spełnić, aby wykonywać ten zawód.

Na początku wszystkich uczestników wycieczki przywitał sam Komendant KPP w Bieruniu mł. insp. Dariusz Waligóra. Pan Komendant przekazał dzieciom bardzo dużo cennych informacji oraz udzielał odpowiedzi na różne pytania. Dużą atrakcją stanowiła wizyta w gabinecie, gdzie każdy miał możliwość usiąść na specjalnym fotelu i poczuć się przez chwilę, jak prawdziwy komendant policji. Następnie podczas wizyty dzieci zapoznały się z pracą funkcjonariuszy niektórych pionów. Poznali podstawowe obowiązki policjantów, obejrzeli sprzęt, który wykorzystywany jest w codziennej pracy oraz umundurowanie funkcjonariuszy, a ochotnik miał okazję przymierzyć strój policyjny. Ogromne zainteresowanie wzbudzała praca technika kryminalistyki. Pan policjant opowiedział o sposobach zabezpieczania miejsca przestępstwa, zbierania śladów oraz zapoznał zebranych z techniką zdejmowania odcisków palców. Ochotnikom zostały zdjęte odciski palców, co stanowiło niezapomnianą i zarazem niezwykłą pamiątkę. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta Pana Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Pan Naczelnik opowiedział o swojej pracy oraz zademonstrował sprzęt, którym posługuje się na co dzień. Dzieci chętnie zobaczyli na własne oczy, jak działa przyrząd do pomiaru prędkości. Następnie wszyscy zebrani przeszli na parking policyjny, aby zobaczyć różne radiowozy. Funkcjonariusz zademonstrował radiowóz policyjny wraz z sprzętem będącym na wyposażeniu, w tym sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Każdy uczeń usiadł w środku radiowozu, aby przyjrzeć się bliżej wyposażeniu.

Spotkanie klasy 3a z policjantami przybliżyło tajniki pracy w Policji oraz wzbogaciło wiedzę na temat bezpieczeństwa. To była bardzo ciekawa i zarazem pouczająca lekcja. Być może wśród odwiedzających znajdą się osoby, które w przyszłości założą mundur policyjny i będą pracować w miejscu dzisiejszej wycieczki. Dziękujemy serdecznie Funkcjonariuszom Policji z KPP w Bieruniu za wspaniale przeprowadzoną lekcję, w szczególności p. Katarzynie Szewczyk za zorganizowanie wycieczki oraz wszystkich atrakcji. Specjale podziękowania dla Sznupka, który również zaszczycił dzieci swoją obecnością i sprawił wiele radości. Na pożegnanie wszyscy uczniowie otrzymali od policjantów odblaskowe opaski, plany lekcji oraz odblaskowe torby.

Więcej informacji na temat spotkania znajduje się na oficjalnej stronie internetowej KPP w Bieruniu.
Link do artykułu:
Pozdrawiamy: