Wycieczka na cmentarz pod kościołem św. Anny oraz pod pomnik Powstańców Śląskich – innowacja pedagogiczna „Co bliskie , to w sercu – poznaj swoją Małą Ojczyznę”

Z okazji święta Wszystkich Świętach grupa uczniów naszej szkoły dnia 3 listopada 2021r. odwiedziła cmentarz przy kościele św. Anny, by wspomnieć spoczywających na cmentarzu księży, siostry boromeuszki, parafian oraz żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej. W atmosferze modlitwy i zadumy zapalono znicze. Następnie młodzież udała się pod pomnik Powstańców Śląskich, by również zapalić znicze i przypomnieć sobie historię powstań śląskich. Wycieczka odbyła się w ramach innowacji pedagogicznej „Co bliskie, to w sercu- poznaj swoją Małą Ojczyznę” autorstwa J. Pytel, E. Gołębiowskiej, S. Wituła-Jedlińskiej, w nawiązaniu do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta 2021” mającej ma na celu pielęgnowanie pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią miejsca, regionu i lokalnej społeczności.