Z wizytą w Mediatece

28 stycznia uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej udali się do tyskiej Mediateki, gdzie wysłuchali opowiadania o szopie praczu autorstwa Joanny Olech czytanego przez bibliotekarkę oraz wzięli udział w zajęciach kreatywno – plastycznych. Ich celem było zachęcenie do czytelnictwa, jak również zainspirowanie do twórczego działania oraz doskonalenie umiejętności manualnych. Uczniowie wykonali maski i ozdabiali je wg. instrukcji. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały, gdyż były źródłem dobrej zabawy, radości i zaangażowania.
Uczniowie klas I, II i III zwiedzili również wszystkie działy biblioteki. Największe wrażenie wywarły na nich nowoczesne urządzenia – książkomat i wrzutnia oraz w dziale muzycznym i książki mówionej możliwość słuchania książek przez słuchawki.
Wycieczka została zorganizowana w ramach prowadzonej przez panie Magdalenę Karoń oraz Izabelę Rozmysłowską innowacji pedagogicznej „Spotkania z kulturą”.