Zakończenie projektu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki. Podróżowanie przez czytanie” w roku szkolnym 2022/2023 przez klasę 1C

Projekt przeznaczony jest dla uczestników klas 0 – III Celem projektu jest: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, pogłębianie wiedzy na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.
Projekt wyodrębnia trzy moduły. Uczestnicy zobowiązani są do wykonania co najmniej czterech zadań z każdego modułu projektowego. Lektury mogą być czytane przez nauczyciela lub samodzielnie przez uczniów. Czas trwania zajęć nauczyciel dostosowuje do możliwości oraz organizacji swojej klasy i szkoły. Zajęcia odbywają się metodą projektów.
Klasą 1c zrealizowała następujące lektury: „ Mania, dziewczynka inna niż wszystkie. Opowieść o Marii Skłodowskiej- Curie” Julity Grodek.: „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego oraz „ Z piaskownicy w świat! Grzegorza Kasdepki. Na zakończenie każdy uczeń utrzymał dyplom kończący zrealizowanie projektu.