Spektakl profilaktyczny

W szkole odbyły się spektakle profilaktyczne dla klas I – III oraz IV – VI pt. „Ołowiany żołnierzyk”, przedstawione przez aktorów Teatru „Epidemia” z Bierunia Starego w formie pantomimy. Celem spektaklu było przybliżenie i uświadomienie uczniom ważności tolerancji w życiu człowieka oraz niesienia pomocy osobom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. O tym, że każdy z nas jest inny, nie muszę nikogo przekonywać. To widać, nawet wtedy, gdy obok siebie siedzą tylko dwie osoby. Różni nas sposób ubierania się, gust muzyczny, hierarchia wartości. Różnimy się płcią, kolorem włosów, pochodzeniem. I choć nie powinno to nikomu przeszkadzać, niektórzy nie potrafią zaakceptować inności drugiego człowieka. Niejednokrotnie zapominamy o tym, iż nie liczy się to co kto ma, kim jest, jak wygląda, ale ile z tego może podarować drugiemu człowiekowi. Serce i dusza jest odzwierciedleniem człowieka. Podanie pomocnej ręki drugiemu człowiekowi nic nie kosztuję, natomiast brak tej pomocy może kosztować bardzo wiele. Zranionej duszy nie da się odkupić ani ubrać w piękne odzianie dlatego bardzo ważną i jakże istotną rzeczą jest mieć oczy, serce i duszę otwartą na drugiego człowieka. „Ołowiany żołnierzyk to niekonwencjonalna opowieść o infantylnym , ale jakże szczerym życiu zabawek. Tytułowy bohater ma wrażliwe i romantyczne serce, które dodaje mu odwagi do stawiania czoła trudnemu przeznaczeniu oraz niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem i skupieniem obserwowali kolejne losy bohaterów spektaklu.

Organizatorzy: pedagog szkolny, pedagog specjalny